Seks po 30, 40, 50, 60 - jak ​Zmieniają się ​Nasze ​Pragnienia i ​Możliwości 

Zaktualizowano ​35 dni temu
Seks po 30 40 50 60 roku zmienia się
Napisane przez: Łukasz Nowak

Jeżeli zastanawiasz się czy Twój apetyt na seks po 30, 40, 50 czy 60 będzie taki sam, odpowiedź jest prosta – może pozostać taki sam. Należy go rozpatrywać na dwóch płaszczyznach: na podstawie naszych chęci w momencie kiedy nasz organizm działa prawidłowo i na podstawie naszych możliwości, w momencie kiedy cierpimy na różne zaburzenia.

Wraz z wiekiem Twoja seksualność nie zanika. Aktywność seksualna jest ważna w każdym wieku. Seks po 40, seks po 50, seks po 60 czy nawet seks po 70 – nie ma znaczenia, potrzeba bliskości pozostaje tak samo silna do końca życia.

Jedyne czemu nie jesteśmy w stanie zaprzeczyć to fakt, że jakość naszego współżycia zmienia się wraz z liczbą lat. Wynika to ze zdobywanego doświadczenia, Twojej dojrzałości czy zmian zachodzących w Twoim organizmie.

Wiadomo, że seks po czterdziestce będzie wyglądał inaczej niż seks po sześćdziesiątce, jednak jedno jest pewne – może być tak samo satysfakcjonujący.

Seks po sześćdziesiątce, pięćdziesiątce, czy czterdziestce jest możliwy

Aspekty Twojego życia seksualnego zmieniają się wraz z wiekiem, tak samo jak Twoje potrzeby. Kluczem do szczęśliwego i spełnionego współżycia jest przede wszystkim wzajemne zrozumienie, zrozumienie swoich oczekiwań, zarówno fizycznych jak i emocjonalnych, dlatego tak ważna jest szczerość i umiejętność wyrażania swoich potrzeb.

A więc reasumując Twoje zainteresowanie współżyciem jak najbardziej może być takie same – niezależnie od Twojego wieku, przeszkodę mogą stanowić tylko Twoje możliwości i ograniczenia związane z wiekiem i zmianami zachodzącymi w Twoim organizmie.

O jakich zmianach zatem mowa i jak możemy je zwalczyć?

Nie musisz szukać daleko odpowiedzi, wystarczy, że będziesz kontynuował czytanie tego artykułu, a dowiesz się wszystkiego na temat jak Twoje współżycie może zmienić się z wiekiem.

Jak Twój Popęd Seksualny Zmienia się z Wiekiem ?

,,Testosteron wylewa im się uszami” – zdanie to wielokrotnie możemy usłyszeć w odniesieniu do apetytu na seks, który jest zauważalny wśród mężczyzn tuż po pierwszej inicjacji seksualnej. Ich popęd jest niezwykle wysoki i ochoty na współżycie im nie brakuje. Im więcej tym lepiej, nawet nie zawsze z tą samą partnerką.

Seks z kobietą po 40 czy facetem po 40 zależy od libido

Testosteron jest głównym czynnikiem, który wpływa na Twoje libido i im jesteś młodszy, tym masz go więcej w organizmie, przez co masz większa ochotę na figle w sypialni.

Według naukowców spadek popędu seksualnego u mężczyzn po 30 roku życia wynika m.in ze stosowania sterydów anabolicznych oraz ze spadku poziom testosteronu. Jego zmniejszenie ma duży wpływ na to jak się czujesz i wyglądasz.

Skutkuje to osłabieniem libido u mężczyzny. Problem ten najczęściej dotyczy spadku popędu seksualnego u mężczyzn po 40 roku życia. Seks po 50 tce czy seks po 60 tce będzie wiązał się z tymi samymi problemami. Najważniejsze jest więc aby zdawać sobie sprawę z czego naszego problemy wynikają.

To samo tyczy się kobiet. Ich popęd również spada, pojawiają się problemy z menopauzą. Ale nie istnieje jedna ogólna zasada mówiąca o tym, że seks z kobietą po 40, po 50 czy po 60 nie może być równie satysfakcjonujący.

Przyczyny Problemów ze Wzwodem

Seks z facetem po 40 może napotkać problemy w momencie kiedy żyje w ciągłym stresie, jest przemęczony fizycznie i psychicznie bądź ma nadwagę. Wszystkie te czynniki mogą wpływać bezpośrednio na Twoje problemy z erekcją bądź ze spadkiem libido.

Nie oznacza to jednak, że seks po 40 czy po 45 skazany jest na porażkę. O ile nie masz wyżej wymienionych problemów, możesz być spokojny.

Seks kobiet po 40 czy facetów po 40 zależy bardzo od libido

Seks po 50 tce może być dalej satysfakcjonujący, ponieważ jesteś dojrzały na tyle, abyś mógł razem ze swoją partnerką czerpać pełną rozkosz w Waszej sypialni.

Jednak nie da się ukryć, że jest to pewna granica, po której zauważasz oznaki starzenia się. Szczególnie jeśli wcześniej nie prowadziłeś zdrowego trybu życia – odżywiałeś się niezdrowo, paliłeś i piłeś czy miałeś dużo stresu.

Przede wszystkim wraz z wiekiem u mężczyzn obniża się poziom testosteronu, który jest głównym czynnikiem powodującym, że masz ochotę na współżycie. Dodatkowo dochodzą wszystkie problemy związane z chorobami: układu krążenia czy prostaty. Masz coraz większe problemy z erekcją. Ten problem związany jest również z seksem po 60 tce, 70 tce czy 80 tce. Członek nie reaguje na bodźce przez co nie jesteś zdolny do współżycia ze swoją partnerką.

Co Możesz Zrobić, Aby Czerpać Przyjemność z Seksu Niezależnie od Wieku?

Przede wszystkim przestań się stresować. Istnieje wiele rozwiązań, które mogą pomóc rozwiązać Ci Twój problem, a zdecydowanie jednym z najlepszych z nich są tabletki na wzrost Twojej erekcji.

Jeżeli nie możesz zadowolić swojej partnerki to istnieją na to odpowiednie tabletki „Eron Plus Before”.  Opinie na temat tabletek, czy kupisz je w aptece, jaka jest ich cena skład, oraz jakie dawkowanie, znajdziesz w recenzji.

Eron Plus Before Opinie

Jak wspomniałem nie ma co się martwić! W każdym wieku możesz czerpać przyjemność z seksu i nie daj sobie wmówić, że jest inaczej!

Jeśli interesują Cię informacje na temat braku erekcji i rozwiązania to znajdziesz sporo tematów temu poświęconych na erektoportal.pl .

Wpis został zainspirowany wpisem z webmd.com [1]

O Autorze
Łukasz Nowak
​Logowanie 28.03.2020
Jestem ​​wielbicielem sportów, mieszkam w ​Stolicy. Spędziłem ostatnich 10 lat na czele branży zdrowia i fitnessu. W wolnym czasie doradzam znajomym i rodzinie w kwestiach zdrowotnych, pomagając im powrócić do zdrowia, zachować ​wspaniałą formę na przyszłość i wyrobić odpowiednie nawyki żywieniowe.