​​Romantyczny Sex - Pieszczotliwie czy Intensywnie ?

Zaktualizowano 5 dni temu
Napisane przez: Łukasz Nowak

Pewnie zgodzisz się, że w naszej kulturze pokutuje wiele mylnych przekonań na temat seksu, jego roli w życiu oraz, przede wszystkim – potencjalnych różnic pomiędzy romantycznym seksem, a seksem intensywnym.

I masz w tym względzie całkiem sporo racji.
Pozwolę sobie jednak na chwilę szczerości.

Tak naprawdę seks romantyczny a sex intensywny to dwie strony tego samego medalu. I właściwa równowaga w związku wymaga dozowania różnych doznań.

Pewnie jesteś tym trochę zaskoczony, ale pozwól, że coś Ci wyjaśnię.

Romantyczny seks.. Jak wolisz pieszczotliwie czy intensywnie?

Romantyczne Pieszczoty - O Co w Tym Właściwie Chodzi?

Pewnie pamiętasz czas, kiedy wraz z partnerką uprawiałeś naprawdę mocny i gwałtowny seks, a ona dosłownie wiła się w Twoich ramionach. Tak może być za każdym razem i nie jest to wcale trudne.
Pewnie jednakże w którymś momencie coś nie zagrało i obecnie zamiast dalej wspominać kolejne momenty lub oddawać się pasjonującemu zbliżeniu, to siedzisz przed tym artykułem i rozmyślasz co poszło nie tak oraz o tym, że nigdy nie dogadasz tej kwestii ze swoją partnerką i któreś z Was będzie niezadowolone. I wiesz co Ci powiem? Masz rację! Ale teraz pokażę Ci, jak możesz ten stan rzeczy odmienić.

Dobry Początek Gwarantem Dobrej Kontynuacji

Uprawianie seksu romantycznie, wydaje się domeną kobiet.
Tymczasem Ty też przecież lubisz taki seks z bliska, a romantyczne pieszczoty i Ciebie potrafią rozpalić do czerwoności.
Pieszczoty i romantyczny seks jednakże nie muszą się wcale kojarzyć z wizerunkiem wykreowanym przez filmy oraz telenowele. Każda kobieta lubi czasem zaszaleć, a seks przede wszystkim powinien być dobrą zabawą, z której oboje będziecie czerpać przyjemność.

Daj Jej Coś od Siebie…

Zdradzę Ci zatem sekret udanego seksu. Daj jej coś z siebie. Zacznij grę wstępną romantycznymi i delikatnymi pieszczotami. Romantyczna gra wstępnaświece, kąpiel, masaż – również Ciebie będzie w stanie odpowiednio zastymulować i przygotować do odpowiedniego zbliżenia. Zadbaj zatem, żeby był to moment wyjątkowy.

... A Potem, Zaproś Ją do Tańca!

Właściwe zbliżenie jednakże może już być na odpowiednim poziomie intensywności. Jeśli dobrze przeprowadziłeś grę wstępną i Twoja partnerka jest już mocno nakręcona, to możesz płynnie przejść do tego, co i Ty lubisz najbardziej – intensywnego seksu. Moment kulminacyjny może być intensywny i zdecydowanie powinien odbywać się na wyższym poziomie energii, niż gra wstępna.

Bądź Elastyczny, Bo Ona Jest!

Przede wszystkim jednak bądź właśnie elastyczny. Badania pokazują, że kobiety lubią intensywny sex. Co więcej – jeśli relacje są zdrowe, to lubią również czasem przejąć dominację nad zbliżeniem. To zwiększa intensywność doznań obu stron.
Z drugiej strony – mężczyźni, czy to ze zmęczenia czy z własnej potrzeby, coraz częściej aprobują delikatny seks romantyczny. Powolne budowanie napięcia pozwala bowiem często na osiągnięcie kulminacji znacznie intensywniejszej od mechanicznego zbliżenia

Bo Najważniejsza Jest Rozmowa!

Zacznij zmiany od szczerej rozmowy z partnerką. Wyjdźcie gdzieś razem lub usiądźcie w domowym zaciszu i porozmawiajcie na temat wzajemnych oczekiwań. Nie włączajcie w to jednak pretensji lub wyrzutów – bądźcie otwarci na propozycje oraz wykażcie się empatią. Wypracujcie jakieś ogólne zasady. I najlepiej od razu wdrożcie je w życie, a ten pakt przypieczętujcie najlepszym seksem w Waszym związku.

​A Co Jeśli..?

Czasami mimo świetnego początku, zdarzają się problemy z erekcją. Jeśli zdaża się to u Ciebie sporadycznie, to możesz się wspomóc tabletkami Vigrax. Tutaj dowiesz się czy apteka to dobre miejsce gdzie możesz kupisz ten produkt.

Artykuł był inspirowany wpisami z health [1].

O Autorze
Łukasz Nowak
​​Logowanie 31.03.2020
Jestem farmaceutą i pasjonatem sportów, mieszkam, żyję w Warszawie. Spędziłem ostatnich 10 lat na czele branży zdrowia i fitnessu. W wolnym czasie doradzałem znajomym i rodzinie w kwestiach zdrowotnych, pomagając im wrócić do zdrowia, zachować dobrą formę na przyszłość i wyrobić dobre nawyki żywieniowe.