Jak Skutecznie Pozbyć Się Pryszczy Na Czole?

Zaktualizowano 8 dni temu
Jak skutecznie pozbyć się pryszczy na czole ?
Napisane przez: Łukasz Nowak

Pryszcze na czole są niezwykle uciążliwe i ciężkie do wyleczenia. Panie za wszelką cenę próbują wszystkie nierówności na skórze, zaskórniki czy krosty ukryć pod grzywką bądź makijażem. Panowie niestety są w sytuacji, w której niewiele mogą zrobić, aby ukryć swoje niedoskonałości. Nie wiadomo co jest bardziej niekorzystną dla Ciebie sytuacją, czy taka ich nieestetyczna forma czy forma podskórnych pryszczy na czole, które potrafią być niezwykle bolesne. Najważniejszym jest, aby dowiedzieć się gdzie leży źródło problemu.

Przystępując do leczenia trzeba w pierwszej kolejności dowiedzieć się jakie są przyczyny pryszczy, a więc od czego powstają. Dopiero posiadając tę wiedzę będziesz w stanie skutecznie je zwalczyć. Jedno jest pewne, ten rodzaj trądziku może spotkać każdego. 

Występuje zarówno u osób młodych w okresie dojrzewania jak i u osób dojrzałych. Stąd nie dziw się jeśli pryszcze na czole po 30 roku życia dalej będą Ci towarzyszyć.

Twarz jest Twoją wizytówką, a więc wszelkie niedoskonałości pojawiające się na niej powodują, że czujesz się niekomfortowo i tracisz swoją pewność siebie. O ile są to małe pryszcze na czole sytuacja jest mniej kłopotliwa. Natomiast, wygląda ona zupełnie inaczej kiedy masz do czynienia z dużymi i bolącymi pryszczami. Wówczas Twój wygląd sprawia, że tracisz swoją pewność siebie i wycofujesz się z życia towarzyskiego, ponieważ one oszpecają Twoje postrzeganie. Wiele dzieci staje się przedmiotem kpin i szyderstw ze względu na swoje problemy z cerą.

Według tzw. mapy twarzy pryszcze na czole wiążą się z problemami trawiennymi, a także złą pracą jelit. Dodatkowo przy tego typu trądziku, stres również odgrywa dużą rolę. Szczegółowo o przyczynach a także sposobach na pryszcze będzie wspomniane w dalszej części artykułu. Na wstępie jednak, dla wszystkich niecierpliwych, chciałem zwrócić uwagę, że pomimo tego, że trądzik ten jest niezwykle uciążliwy, da się go skutecznie wyleczyć.

Istnieje wiele metod, za pomocą których możesz osiągnąć piękną, zdrową cerę. Zdecydowanie najlepszą z nich okazują się tabletki na trądzik, zarówno pod względem skuteczności, czasem oczekiwania na efekty i bezpieczeństwem stosowania.

Stanowią one idealną odpowiedź na zapytanie odnośnie tego co na pryszcze na czole jest najlepsze. Od lat cieszą się niezwykle wysoką skutecznością. Dodatkowo w połączeniu z domowymi sposobami na pryszcze, zapewnią Ci skórę pozbawioną jakichkolwiek wyprysków.

Do najlepszych tabletek obecnie dostępnych na rynku możemy zaliczyć:

Produkt
Stosowanie
Kluczowe Korzyści
Najlepszy na małe pryszcze
#1 NONACNE
(Wybór Redakcji)
347 Opinii
2 Kapsułki dziennie
 • Pomoże Ci w walce z każdym rodzajem trądziku
 • Działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie
 • Eliminuje wypryski, zaskórniki, grudki, krosty i zaczerwienienia
Idealny na pryszcze po 30 stce
#2 DERMINAX
127 Opinii
2 Tabletki dziennie
 • Zlikwiduje wszelkie niedoskonałości
 • Wyeliminuje toksyny
 • Oczyści pory
Nadaje się na pryszcze na brodzie
#3 VISAXINUM
117 Opinii
1 Kapsułkę dziennie
 • Działa skutecznie na różne rodzaje trądziku
 • Poprawia kondycję skóry
 • Działa antybakteryjnie

Tabletki Nonacne

Szczegółowo o tabletkach Nonacne możesz przeczytać w recenzji na erektoportal. Po jej przeczytaniu uzyskasz wszelkie istotne informacje co do jego efektów, składu, działania, dawkowania, miejsca zakupu i jego ceny. Tutaj natomiast przedstawię Ci wstępny opis, dzięki któremu zwrócę Twoją uwagę na ten niezwykle skuteczny produkt.

Nonacne jest suplementem, który obecnie cieszy się sporą popularnością wśród osób zmagających z się z jakimikolwiek zmianami trądzikowymi (w tym również z pryszczami na czole i brodzie). Zapewne domyślasz się, że skoro cieszy się dobrymi opiniami, jego skuteczność musi być na niezwykle wysokim poziomie.

W przypadku tych tabletek wszystko pozostaje w niezwykłej synergii: skuteczność, czas oczekiwania na efekty, bezpieczeństwo oraz cena. Nonacne działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie, eliminując wszystkie wypryski, grudki czy zaskórniki. Nie ma dla nich litości.

Dodatkowo na efekty nie trzeba czekać zbyt długo. Fenomenem jest skład tabletek, które oparte na mieszance naturalnych ziół nie stanowią żadnego niebezpieczeństwa stosowania dla Twojego organizmu. Stąd podczas kuracji tabletkami Nonacne nie można mówić o wystąpieniu jakichkolwiek skutków ubocznych. Niewątpliwie dodatkowym plusem suplementu jest jego cena, która jest niezwykle atrakcyjna w połączeniu do innych suplementów dostępnych na rynku.

PLUSY
 • Skuteczność w walce z każdym rodzajem trądziku
 • Działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie
 • Eliminuje wypryski, zaskórniki, grudki, krosty i zaczerwienienia
MINUSY
 • Brak

Tabletki Derminax

Derminax bez wątpienia został opracowany z myślą o wszystkich ludziach, którzy mają problem z różnymi zmianami trądzikowymi takimi jak pryszcze podskórne na czole, krosty czy blizny. Szczegółowy opis produktu możesz też znaleźć w recenzji. Tutaj natomiast przedstawię jego opis w pigułce.

Tabletki Derminax są suplementem, który swoją efektywność zawdzięcza stopniowemu i rzetelnemu oddziaływaniu na organizm, wskutek czego następuje jego oczyszczenie z bakterii naskórnych, toksyn, a także wszystkich innych możliwych zanieczyszczeń, które biorą udział w rozwoju trądziku u Ciebie.

Wielkim atutem tego produktu jest fakt, iż na efekty nie trzeba czekać długo, już zaledwie w przeciągu pierwszych dwóch tygodni będziesz w stanie zauważyć u siebie poprawę stanu swojej skóry. Ponadto suplement ten oparty tylko i wyłącznie na naturalnym składzie, nie przyczynia się do wystąpienia skutków ubocznych. Jest to niezwykle ważne, przy tego typu kuracjach.

A więc tabletki Dermianx mogę określić niezwykłym preparatem przeciwtrądzikowym przeznaczonym do stosowania wewnętrznego. Na chwilę obecną zyskuje on na coraz większej popularności w Polsce!

PLUSY
 • Zlikwiduje wszelkie niedoskonałości
 • Wyeliminuje toksyny
 • Oczyści pory
MINUSY
 • Brak

Tabletki Visaxinum

Tabletki Visaxinum są zostały stworzone z samych naturalnych składników. Tabletki pomagają dorosłym i młodzieży w usunięciu uporczywego trądziku.

Suplement ten na rynku jest dostępny bez recepty. U osób które stosowały tabletki krótko okresowo nastąpiło znaczne poprawienie zaognionego stanu skóry, oraz zmniejszenie wyprysków. W przypadku dłuższych kuracji nastąpiło całkowite wyeliminowanie problemu z trądzikiem.

Wśród użytkowników różnych for internetowych produkt posiada bardzo pozytywne opinie. Stosowanie suplementu to jedna kapsułka dziennie.

PLUSY
 • Działa skutecznie na różne rodzaje trądziku
 • Poprawia kondycję skóry
 • Działa antybakteryjnie
MINUSY
 • Brak

Czym Właściwie Jest Trądzik?

Trądzik jest niczym innym niż chorobą skóry, która najczęściej wiąże się ze zwiększoną produkcją sebum. Pryszcze są problemem dotyczącym zarówno nastolatków w okresie dojrzewania, jak i osób dorosłych po 30 roku życia. Występują one zarówno u mężczyzn jak i kobiet.

Przyczyn występowania tej choroby skóry jest dużo, w zależności od rodzaju trądziku, z którym masz do czynienia, należy rozpocząć odpowiednie leczenie.

Ze względu na źródło przyczyn, możemy na chwilę obecną wyróżnić trądzik młodzieńczy, bliznowcowy, skupiony i ropowiczy.

Najbardziej popularnym oczywiście jest trądzik młodzieńczy, który występuje w postaci grudek i zaskórników. Z kolei trądzik bliznowcowy możesz rozpoznać bardzo łatwo, ponieważ rozpoczyna się od zapalenia Twoich mieszków włosowych, tym samym prowadząc do utworzenia charakterystycznych blizniowców. Trądzik skupiony przybiera formę zaskórników i torbieli, podczas gdy ropowiczy kojarzony jest z występowaniem torbieli ropnych.

Pryszcze Na Czole - Przyczyny

Tak jak w przypadku każdej choroby, pryszcze na czole mają wiele przyczyn występowania. Według mapy twarzy, niedoskonałości pojawiające się na czole świadczą o problemach trawiennych i związane są ze złą pracą jelit. Najczęściej jest to wina żywności przetworzonej bądź problemów z cukrem

Stąd w tym przypadku koniecznym będzie weryfikacja Twojej diety. Powinna ona przede wszystkim polegać na zmniejszeniu konsumpcji przetwarzanych i niezdrowych produktów oraz ilości tłuszczu w diecie, ponieważ to właśnie to wpływa tak negatywnie na układ trawienny.

Oprócz nieprawidłowej diety to właśnie stres oraz problemy ze snem odgrywają dużą rolę w występowaniu wyprysków na czole.

Jeśli trądzik w środkowej części czoła utrzymuje się przez dłuższy czas to świadczy o tym, że najwyższy czas zadbać o swoje zdrowie psychiczne. Nadmierna produkcja adrenaliny jest powodem występowania niedoskonałości na Twojej twarzy. Stąd tak ważnym jest, aby ograniczyć sytuacje stresowe dla Ciebie do minimum i zadbać o odpowiednią ilość snu. Zalecanym jest, aby kłaść się przed godziną 23 i spać 7-8 godzin.

Teraz zapewne rozumiesz, dlaczego koniecznym jest zrozumieć jak ogromną rolę odgrywa źródło pojawienia się pryszczy na Twojej skórze, bo tylko odpowiednie jego określenie zapewni Ci skuteczną możliwość jego wyleczenia. Do najczęstszych przyczyn występowania pryszczy możemy zaliczyć:

 1. 1
  Zaburzenia hormonalne - odpowiedzialne za powstawanie trądziku grudkowo-zaskórnikowego. Są charakterystyczne dla okresu dojrzewania, więc wypryski z nimi związane najczęściej występują wśród nastolatków. Rozregulowana gospodarka hormonalna przyczynia się do powstawania drobnych krostek bądź podskórnych pryszczy na czole. Jednak nie tylko. Cechą charakterystyczną trądziku we wskazanym okresie jest to, że zmiany skórne występują w tak zwanej strefie T – poza czołem, pryszcze występują również w okolicach nosa i brody. Zaburzenia hormonalne wiążą się ze wzrostem wydzielania hormonów, co skutkuje zaburzeniem różnych  procesów i mechanizmów zachodzącymi w ludzkim organizmie. Zwiększona produkcja hormonów znajduje odzwierciedlenie w zwiększonej pracy gruczołów łojowych, co ostatecznie wpływa na zatkanie porów. W trakcie tego procesu osoba cierpiąca na zaburzenia hormonalne, może zauważyć pojawianie się na swojej skórze zaskórniaków bądź bolesnych zmian - cyst wypełnionych ropą.
 2. 2
  Nieprawidłowa praca gruczołów łojowych - powoduje brak kontroli w namnażaniu się komórek tkanki łącznej i innych. Skutkiem tego jest pojawienie się na Twojej skórze różnego rodzaju włókniaków, kaszaków czy tłuszczaków, które przybierają postać łagodnych podskórnych krostek na czole i całej twarzy. W tym przypadku sytuacja ich pozbycia jest niezwykle kłopotliwa, ponieważ jedynym wyjściem, aby usunąć je z twarzy jest zabieg chirurgiczny. W pierwszej kolejności jednak, oczywiście należy zgłosić się do lekarza specjalisty - dermatologa bądź kosmetologa i skonsultować z nimi swój problem.
 3. 3
  Ciąża - pomimo wszystkiego co by mogło się wydawać, kobiety w ciąży narażone są na wystąpienie u nich znacznych zmian trądzikowych, co oczywiście spowodowane jest zmianami hormonalnymi jakie zachodzą w kobiecym ciele.
 4. 4
  Leki i kosmetyki - bardzo częsta przyczyna powstawania trądziku. Często nie zdajesz sobie sprawy co dokładnie zawiera w swoim składzie stosowany przez Ciebie lek bądź kosmetyk. Błędnie dobrane tabletki antykoncepcyjne bądź antyalergiczne są powodem, przez który Twoja skóra może cierpieć, bowiem pojawią się na niej pryszcze.
 5. 5
  Nieodpowiednia dieta - tak jak już zostało to wspomniane wcześniej, koniecznym jest, aby dokonać weryfikacji swojej diety, bowiem to ona przyczynia się w ogromnym stopniu do wystąpienia pryszczy na Twojej twarzy. Przetworzona żywność, słodycze czy zbyt słone potrawy stanowią doskonałe źródło do pojawiania się pryszczy na Twoim czole.
 6. 6
  Słońce - pomimo, że zapewne lubisz się opalać, nie zdajesz sobie sprawy, że najczęściej przy pierwszym kontakcie ze słońcem na Twojej skórze może pojawić się charakterystyczna wysypka, która jest skutkiem ekspozycji Twojej twarzy na słońce.
 7. 7
  Infekcje – różne wypryski na twarzy mogą być również charakterystycznym symptomem w przebiegu niektórych chorób wirusowych, na przykład ospy wietrznej czy odry. Choroby te powodują pojawianie się podskórnych grudek na czole.

To tylko niektóre przyczyny pojawienia się pryszczy na czole. Wymieniłem je ze względu na to, że możemy zdecydowanie zaliczyć je do najpopularniejszych. Jednak oprócz nich istnieje jeszcze wiele innych.

Pryszcze Na Czole- Jak Skutecznie Się Ich Pozbyć?

Sposób leczenia przede wszystkim powinien zostać poprzedzony odpowiednią diagnozą. Od przyczyny powstawania wyprysków zależy skuteczność ich leczenia. Współczesna medycyna oferuje szereg rozwiązań, które różnią się od siebie skutecznością i przede wszystkim bezpieczeństwem stosowania.

Jak się pozbyć pryszczy?

Tak jak zostało to zaznaczone na samym początku, najlepszym rozwiązaniem dostępnym na rynku są tabletki na trądzik, które charakteryzują się największą skutecznością, przy jednoczesnym braku występowania jakichkolwiek skutków ubocznych.

Z tej właśnie przyczyny są one dostępne bez recepty, a ich skład oparty tylko na naturalnych, ziołowych mieszankach powoduje, że są one odpowiednie na każdy rodzaj trądziku. Także, w przeciwieństwie do innych dostępnych preparatów, tabletki na trądzik są niezwykle wygodne w stosowaniu, ponieważ wymagają one od Ciebie minimum wysiłku.

Do innych rozwiązań, mniej skutecznych, które mogą Ci pomóc w walce z trądzikiem możemy zaliczyć:

 • Maści – nastawione na leczenie wykwitów trądzikowych. Są one najczęściej dostępne bez recepty. Jedną z najpopularniejszych maści jest maść ichtiolowa, działająca bakteriostatyczne i udrażniająco (co ułatwia odprowadzanie ropy z części zmian trądzikowych).
 • Kremy – Mają na celu matowanie przetłuszczającej się i nieestetycznie świecącej skóry. Posiadają działanie przeciwbakteryjnie, tym samym ograniczając powstawanie nowych zmian na czole i regulując produkcję sebum.
 • Żele – podstawa codziennej pielęgnacji. Służą do mycia twarzy. Działają antybakteryjnie i lekko ściągająco na skórę.
 • Pasty –pasta cynkowa, jeden z najpopularniejszych i skutecznie walczących z trądzikiem preparatów farmakologicznych. Preparat ma działanie wysuszające i przeciwzapalne.

Ponadto, oprócz podjęcia próby wyleczenia pryszczy przy pomocy różnych preparatów farmakologicznych, możesz zwiększyć skuteczność tych działań przez różne zabiegi kosmetyczne.

Pomimo, że wiele osób (szczególnie panowie) ma opór korzystać z takich usług, są one niezwykle skuteczne i posiadają bardzo dobre opinie. Do jednych z takich zabiegów należy oczyszczanie twarzy. Polega on na ręcznym oczyszczaniu twarzy, prowadzącym do likwidacji istniejących wyprysków na czole i twarzy.

Zabieg ten jednak nie niszczy źródła powodu, wskutek którego powstają wypryski, stąd coraz częściej zastępowany jest peelingiem kawitacyjnym. Za pomocą fal dźwiękowych ma na celu usunąć warstwy martwych komórek, wraz z większością zanieczyszczeń, nie podrażniając jednocześnie twarzy. Zabieg ten nie pozostawia zaczerwienień i blizn na skórze.

Kolejnym sposobem na poprawę cery są zabiegi z użyciem kwasów: salicylowego, pirogronowego, migdałowego czy azelainowego. Taki zabieg polega na tym, że użyty kwas wnika w wierzchnią warstwę naskórka natychmiast, wygładzając ją i oczyszczając jednocześnie. Poprawa jest widoczna natychmiast, jednak skuteczne leczenie wymaga powtarzania takiego zabiegu.

Mikrodermabrazja jest z kolei zabiegiem, który polega na mechanicznym usunięciu wierzchniej warstwy naskórka przy pomocy diamentowej głowicy. Ważnym jest, aby wiedzieć, że grubość usuwanego naskórka jest ustalana za każdym razem indywidualnie przez osobę wykonującą zabieg. Można mu poddać skórę z zaskórnikami, cerę łojotokową, a także twarz z rozszerzonymi porami i/lub bliznami potrądzikowymi, aby spróbować je usunąć. Mikrodermabrazja nie powinna być wykonywana w momencie nasilonego trądziku z licznymi zmianami ropnymi.

Jak Pozbyć Się Pryszczy Na Czole Domowymi Sposobami ?

Jak już omówiliśmy to sobie powyżej, pryszcze to bardzo kłopotliwa sprawa, która może wpędzać Cię w liczne kompleksy i obniżać własną samoocenę. Jednak zamiast przejmować się ich występowaniem, należy działać, aby podjąć jakiekolwiek kroki mające na celu ich wyeliminowanie. Szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy istnieje tyle różnych opcji, które są niezwykle skuteczne. 

Oprócz tabletek na trądzik czy stosowania różnych zabiegów, zadbaj o swoją twarz również będąc w domu! Jest to podstawa do utrzymania zdrowej i pięknej cery na długi czas!

Zacznij od przyjrzenia się swoim codziennym nawykom! Zdrowa dieta i odpowiednia dawka regularnej aktywności fizycznej (może to być tylko 30 minut dziennie) często wystarczają, aby pomóc sobie w walce z trądzikiem.

Dodatkowo, domowe sposoby oczyszczania twarzy mogą się w niektórych przypadkach okazać równie skuteczne, jak leki z apteki czy kremy z drogerii.
Pomimo szerokiego asortymentu kosmetyków do pielęgnacji twarzy na rynku, nie warto zapominać, że domowe sposoby na pryszcze są również bardzo skuteczne.

Czy wiesz, że np. płatki owsiane mogą posłużyć Ci jako delikatny peeling do mycia twarzy, a cytryna z kolei, może stanowić podstawowy składnik odżywczej maseczki do twarzy? [1]
Cytryna ma wiele cennych właściwości. Każdemu znany jest zapewne sok z cytryny na pryszcze, który przygotowuje się poprzez wlanie do szklanki gorącej wody połowy, sok wyciśnięty z połówki cytryny. Należy do szklanki przestudzonej wody wcisnąć sok i odczekać kilkanaście minut. Powstały w skutek tego tonik należy codziennie wieczorem nakładać na twarz. Pamiętaj, że po paru dniach straci on swoje wartości i trzeba będzie przygotować nowy.

To jednak nie koniec magicznego zastosowania cytryny podczas Twojej domowej pielęgnacji. W zaciszu swojego domu możesz przygotować również cytrynową maseczkę na trądzik, która składać się będzie z wyciśniętego soku z cytryny, dwóch łyżek sody oczyszczonej oraz dwóch łyżek brązowego cukru. Po ich wymieszaniu, miksturę należy nałożyć na oczyszczoną skórę twarzy. Nałożenie powinno odbywać się poprzez lekki masaż, dopiero później można zostawić maseczkę na twarzy na 30 minut, a następnie spłukać. Najważniejsze znaczenie ma kwas cytrynowy, który ma działanie dezynfekujące i wybielające, dlatego dobrze wpływa na poprawę stanu skóry trądzikowej.

Podstawą do skutecznej eliminacji jakichkolwiek wyprysków na Twojej twarzy jest odpowiednia pielęgnacja. Bardzo często ludzie nie podchodzą do niej poważnie, przez co niedokładnie oczyszczają swoją twarz. Aby mieć pewność, że z Twojej skóry twarzy zostały usunięte wszelkie szkodliwe substancje należy zainwestować w szczoteczkę do mycia twarzy. W połączeniu ze środkiem do pielęgnacji cery trądzikowej pozwala ona na głębsze oczyszczenie twarzy.

Co więcej, należy również zainwestować w krem z filtrem, szczególnie w okresie letnim, ponieważ ma na celu chronić skórę przed nadmierną produkcją sebum. Początkowo możesz mieć błędne wrażenie, że słońce pomaga Ci w Twoich problemach z wypryskami. Jednak w rzeczywistości efekt ten jest bardzo krótkotrwały i wraca ze wzmożoną siłą.

Pokonaj Pryszcze Na Czole Raz, a Dobrze !

Skuteczna eliminacja pryszczy na czole nie jest tak łatwa jakby mogło się wydawać. Wymaga ona od Ciebie zaangażowania oraz systematyczności. Istnieje na rynku wiele preparatów, które mają Ci pomóc, jednak bez wątpienia najlepszymi z nich są tabletki na trądzik. Wykazują się one niezwykle wysoką skutecznością i bezpieczeństwem stosowania.

Pokonaj pryszcze na czole!

Aby wzmocnić ich działanie zweryfikuj swoją dietę i zadbaj o prawidłowe oczyszczanie twarzy, a wszystkie wypryski będą należeć do przeszłości.

Najlepsze na pryszcze są tabletki
347 Opinii
NONACNE Pozbądź się Pryszczy
Nasz #1 Najlepszy Suplement
 • Pomoże Ci w walce z każdym rodzajem trądziku
 • Działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie
 • Eliminuje wypryski, zaskórniki, grudki, krosty i zaczerwienienia

Jeśli interesują Cię tematy związane ze zdrowiem to na erektoportal.pl znajdziesz wiele rozwiązań problemów.

O Autorze
wizaz
Łukasz Nowak
​Logowanie 28.03.2020
Jestem praktykiem zdrowego stylu życia. Mieszkam w Warszawie. Pracowałem w ostatnich latach w branży zdrowia. W wolnym czasie doradzam znajomym i rodzinie w kwestiach zdrowotnych i dietetycznych.