Problemy ze Wzwodem - Choroba XXI Wieku

Zaktualizowano 6 dni temu
Napisane przez: Łukasz Nowak

W ostatnim czasie problemy ze wzwodem zgłasza coraz większa liczba mężczyzn. Niepokojący jest fakt, że grupa ta gwałtownie się powiększa. Przyczyn występowania tego problemu jest wiele. Inne źródło problemu wystąpi u panów dojrzałych, a inne u młodych mężczyzn. Nie jest możliwe przypisanie wszystkim zaburzeniom, tego samego źródła.

Obecne czasy charakteryzują się przyrostem mężczyzn cierpiących na problemy z potencją.

Stąd problemy z impotencją określane są jako choroba cywilizacyjna wśród mężczyzn.

Konkretne dane wskazują, że zaburzenia erekcji dotykają aż sto pięćdziesiąt milionów osobników płci męskiej na całym świecie, z czego ponad jeden i pół miliona stanowią Polacy.

Jest to duży problem.

Badania wskazują, że zaburzenia te dotykają nawet pięćdziesiąt procent mężczyzn w wieku od czterdziestu do siedemdziesięciu lat. Jednak coraz częściej, na problem ze wzwodem narzekają młodzi mężczyźni.

Nieregularne zaburzenia erekcji towarzyszą mężczyznom w różnym wieku: jeden procent stanowią mężczyźni przed trzydziestym rokiem życia, trzydzieści dziewięć procent stanowią mężczyźni do czterdziestu lat, czterdzieści osiem procent to mężczyźni przed pięćdziesiątym rokiem życia, pięćdziesiąt siedem procent mężczyzn w wieku do sześćdziesięciu lat i sześćdziesiąt siedem procent do siedemdziesiątego roku życia.

Zaobserwowano, że w przypadku mężczyzn po czterdziestym piątym roku życia zaburzenia gwałtownie wzrastają. Liczne badania przeprowadzone przez Massachusetts Male Aging Study podają, że regularne zaburzenia dotykają pięć procent panów w wieku do czterdziestu lat, natomiast w wieku siedemdziesiąt lat, udział ten wzrasta trzykrotnie – do piętnastu procent.

Problemy z Potencją - Kiedy Możemy Uznać Je za Zaburzenie?

Zaistnienie erekcji warunkowane jest przez szereg mechanizmów układu nerwowego, mięśniowego, hormonalnego, krążenia.

W procesie stymulacji bardzo ważną rolę odgrywa mózg, ponieważ to on wysyła sygnały do nerwów, te powodują zwiększony przepływ krwi i dochodzi do erekcji. Niewłaściwy przepływ krwi powoduje problemy z potencją.

Te natomiast mogą zostać wywołane przez inne choroby lub psychikę.

Za zaburzenie uznaje się sytuację, w której ponad dwadzieścia pięć procent aktów seksualnych kończy się brakiem powodzenia.

Wśród problemów z potencją wyróżnia się kilka typów zaburzeń:

  • niemożność osiągnięcia wzwodu – mimo podniecenia seksualnego, długiej oraz intensywnej stymulacji, penis pozostaje w stanie spoczynku
  • niepełna erekcja – penis nie sztywnieje, co uniemożliwia odbycie stosunku
  • wzwód krótkotrwały – penis wprawdzie osiąga erekcję, jednak szybko ona ustępuje i uniemożliwia odbycie stosunku

Mężczyźni swoją zdolność oraz sprawność seksualną utożsamiają z miernikiem męskości. Stąd dysfunkcje w tym zakresie wywołują frustrację, stres, lęk, gniewa, niedowartościowanie, brak pewności siebie.

Wszystko to wpływa negatywnie zarówno na związek jak i codzienne życie mężczyzny.

Impotenci nierzadko widzą siebie jako nieudaczników. Jednak wielu z nich, nie podejmuje też odpowiednich działań zapobiegawczych, bagatelizując istnienie problemu. I w końcu sytuacja staje się poważna, ponieważ problem osiąga duże rozmiary i staje się długotrwały.

Wśród przyczyn problemów z potencją wymienia się:

cukrzycę (ryzyko pojawienia się problemów ze wzwodem u cukrzyków jest trzykrotnie wyższe niż w przypadku zdrowych mężczyzn, połowa cukrzyków zmaga się z problemami sfery seksualnej),

choroby sercowe (naczynia krwionośne odgrywają kluczową rolę podczas erekcji, toteż u osób cierpiących na choroby serca obserwuje się liczne trudności w tej sferze),

choroby układu krążenia oraz zaburzenia układu hormonalnego.

Owe zaburzenia nie stanowią odrębnej choroby, a są następstwem innych chorób (m.in. wyżej wymienionych).

Jednak istnieje jeszcze szereg innych przyczyn.

Mianowicie są to choroby o podłożu neurologicznym. W ramach których wyróżnia się zaburzenia o pochodzeniu mózgowym oraz rdzeniowym.

Pierwsze z wymienionych to: guzy, krwiaki, urazy, padaczka, Parkinson, Alzheimer. Do zaburzeń rdzeniowych zalicza się: urazy, infekcje bakteryjne i wirusowe, nowotwory, zaburzenia naczyniowe, stwardnienie rozsiane.

Ponadto, badania wskazują, że osoby regularnie palące papierosy są w grupie ryzyka osób, których problemy ze wzwodem mogą dosięgnąć. To za sprawą nikotyny, która wywołuje szereg niekorzystnych zmian w organizmie, szczególnie w genitaliach oraz w ośrodku seksualnym rdzenia kręgowego. Zachwiana zostaje także gospodarka hormonalna, oraz funkcjonowanie układu krążenia. Tytoń powoduje, że podczas wytrysku wydzielana jest mniejsza ilość spermy.

Alkohol także jest wrogiem prawidłowej erekcji, ponieważ nie pozostaje bez wpływu na układ hormonalny czy nerwowy. Regularne jego spożywanie i nadmierne ilości wzmagają impotencję u mężczyzn.

Nie inaczej sytuacja ma się z lekami, oraz wszelkimi środkami dopingującymi. One bowiem podnoszą testosteron, co w konsekwencji może spowodować zatrzymanie jego produkcji przez jądra.

Problemy ze wzwodem w osiemdziesięciu procentach przypadków wynikają z występowania innych chorób. Problemy z brakiem wzwodu uznane zostały za chorobę XXI wieku. Spowodowane jest to faktem, że liczba osób, która zmaga się z problemem jest coraz większa.

Coraz częściej, w grupie tej znajdują się także młodzi mężczyźni. Żyjemy w trudnych czasach, przepełnionych stresem oraz niepokojem, czy wolnością seksualną, co stanowi doskonały fundament dla rozwoju problemu.

Również część zaburzeń może wynikać z zarażenia się bakterią od partnerki.

Zaburzenia erekcji o charakterze psychogennym

Podobnie osoby cierpiące na depresję są w grupie dużego ryzyka jeśli chodzi o wystąpienie problemów ze wzwodem. Czynniki psychiczne mogą stanowić zarówno przyczynę jak i skutek problemu. Napięcie nerwowe może uniemożliwić osiągnięcie wzwodu, i odwrotnie – niemożność osiągnięcia wzwodu wywołuje frustrację, załamanie, a nawet depresję.

Zaburzenia erekcji o charakterze psychogennym łatwo odróżnić od tych związanych z występowaniem innych chorób. Wzmożona produkcja adrenaliny, utrudnia osiągnięcie wzwodu. Może to być spowodowane nerwami związanymi ze stosunkiem.

Problemy z potencją - kiedy możemy uznać je za zaburzenie?

W tym wypadku zasadna jest konsultacja ze specjalistą – psychologiem bądź seksuologiem.

Lekceważenie problemu powoduje jego utrwalenie i może być bardzo bolesne w skutkach, zarówno dla przyszłości związku, jak i samopoczucia mężczyzny. Nieleczona choroba, czy zaburzenie może na trwałe spowodować impotencje.

Jak Leczyć ?

Powyższe treści w stopniu minimalnym traktują o problemach z potencją, oraz wskazują pewne rady w walce z problemem. Istnieje kilka sposobów na pozbycie się problemu braku wzwodu, wytrysku bez wzwodu, problemu z wytryskiem. Między innymi, jest to właściwy sposób żywienia, ziołolecznictwo, odpowiednia suplementacja oraz aktywność fizyczna, czy ćwiczenia na mięsień kegla.

Wszystkie te sposoby opisywałem w artykułach na tym serwisie, można je odszukać w menu u góry tej strony.

Najlepiej do problemu podejść całościowo czyli wzbogacić swoją dietę o zioła (artykuł “Zioła na potencję” jest dostępny w menu), zmienić dietę np. na zakwaszającą (artykuł “Co jeść na potencję”), dodać odpowiednie ćwiczenia (artykuł “Domowe sposoby na potencję”), dodać odpowiednie suplementy, wyeliminować złe nałogi.

Jeśli osoba posiada problemy z potencją, skutkiem zmiany diety (właściwe produkty, ziołolecznictwo, suplementy) jest w stanie wrócić do zdrowia. Więcej na ten temat możesz się dowiedzieć, w wymienionych artykułach. Na stronie głównej jest znaczna ilość porad do walki z tym problemem.

Wpis został zainspirowany tekstem z zdrowie.wp.pl [1] , oraz poniższym filmem.

Prawdopodobnie mogłeś tu trafić wpisując w przeglądarce:

  • problemy ze wzwodem
  • problem ze wzwodem
  • problemy z potencją
  • zaburzenia potencji
O Autorze
Łukasz Nowak
​​Logowanie 31.03.2020
Jestem farmaceutą i pasjonatem sportów, zamieszkałem w Warszawie. Spędziłem ostatnich 10 lat na czele branży zdrowia i fitnessu. W wolnym czasie doradzałem znajomym i rodzinie w kwestiach zdrowotnych, pomagając im powrócić do zdrowia, zachować dobrą formę i wyrobić odpowiednie nawyki żywieniowe.