​​Impotencja ​Psychogenna ​Leczenie​

Zaktualizowano 3​7 dni temu
Impotencja psychogenna leczenie jest możliwe
Napisane przez: Łukasz Nowak

Impotencja psychogenna (uwzględniając leczenie, skutki i objawy) jest zaburzeniem psychicznym, który występuje u zaledwie 10% mężczyzn, którzy nie są w stanie odbyć poprawnego stosunku płciowego. Z tego właśnie powodu, problem ten tak często jest przez Ciebie bagatelizowany, nie uważasz go za coś poważnego.

Tu popełniasz pierwszy i kluczowy błąd, który nie pozwala Ci na czerpanie pełnej satysfakcji ze stosunku.

Impotencja na tle psychologicznym jest szczególnie spotykana wśród mężczyzn przed czterdziestym rokiem życia.

Nie cierpią oni na żadne choroby powodujące zaburzenia erekcji oraz ich poziom testosteronu w organizmie jest na odpowiednim poziomie.

impotencja może mieć różne źródła

Z tego powodu tak ciężkie jest zdiagnozowanie impotencji  psychicznej, wydaje Ci się bowiem, że jako mężczyzna nie powinieneś mieć żadnych problemów na tle emocjonalnym, jest to zarezerwowane tylko dla kobiet.

Temat jest wstydliwy, kłopotliwy i w związku z tym, że wiąże się z emocjami, dla Ciebie również niezrozumiały.

Dlatego dobrze trafiłeś.

Poniższy artykuł pozwoli Ci zrozumieć najważniejsze przyczyny występowania tego zaburzenia, oraz pokaże Ci najlepsze rozwiązania. W momencie kiedy na Twoją impotencję mają wpływ inne czynniki, zapoznaj się z artykułem https://erektoportal.com.pl/leczenie-impotencji/, który opisuje pozostałe scenariusze.

​Jak ​Rozpoznać ​Impotencję na ​Tle ​Psychologicznym i ​Co ​Ją ​Powoduje ?

Rozpoznanie jest niezwykle proste, problem z erekcją na tle psychicznym ma miejsce wówczas, kiedy nie potrafisz uzyskać wzwodu przy swojej partnerce. Jej bliskość powoduje, że Twój członek nie twardnieje, natomiast podczas masturbacji nie masz z tym problemu.

Oczywiście nie oznacza to, że jest to jej wina. Twoja partnerka może mieć pośredni wpływ na Twoje problemy z erekcją. 

Jak rozpoznać impotencję na tle psychologicznym ?

Jeżeli nie czujesz się przy niej odpowiednio dobrze psychicznie – czujesz lęk przez zbliżeniem, bo np. uważasz, że ją zawiedziesz, bądź, że seks, który jej zaoferujesz nie będzie na satysfakcjonującym ją poziomie.

Nerwica, depresja, choroba dwubiegunowa, stres czy wypalenie zawodowe stanowią główne przyczyny Twoich zaburzeń. W momencie kiedy jesteś zestresowany, Twoja ochota na seks ulega drastycznemu zmniejszeniu. W wyniku rozdrażnienia czy smutnego nastroju, współżycie z Twoją partnerką stanowi bardziej karę niż przybiera formę przyjemności.

Brak pewności siebie jest zawsze tym czynnikiem, który ogranicza Cię w Twoim codziennym życiu na każdej płaszczyźnie. Jeżeli posiadasz silne kompleksy, każde zbliżenie z kobietą może budzić w Tobie lęk, który będzie uniemożliwiał Twojemu członkowi wejście w stan gotowości. Pamiętaj, że każda rzecz na tle psychicznym powoduje, że nie będziesz w stanie uzyskać wzwodu.

Może mieć to swoje źródło również w Twojej przeszłości, w wyniku molestowania seksualnego czy z nadmiernej ilości oglądania filmów pornograficznych. Najważniejsze jest, abyś zdał sobie sprawę z jakim problemem na tle psychicznym się zmagasz, abyś mógł skutecznie go wyleczyć.

​Impotencja ​Psychiczna - ​Leczenie w ​Skuteczny ​Sposób

Najlepszym i najbardziej skutecznym sposobem jest psychoterapia. Jednak zanim udasz się do seksuologa powinieneś umówić się na konsultacje z urologiem, w celu wyeliminowania wszelkich czynników powodujących Twoje zaburzenia erekcji na tle fizycznym.

Leczenie impotencji u seksuologa może przyjąć rożne formy: od terapii indywidualnej, przez terapię z partnerką, techniki relaksacyjne, a nawet hipnozę.

Istnieje wiele leków, które pozwolą Ci zapewnić wzwód, czy też suplementów. Jednak pamiętaj, że to rozwiązanie nie stanowi dobrej metody na uleczenie Twoich zaburzeń seksualnych na tle psychicznym.

Impotencja psychiczna leczenie za pomocą psychoterapi

Jeśli interesują Cię też wszelkie tematy związane z problemami braku potencji to na erektoportal.pl jest omawiana znaczna ilość ciekawych wątków. Od suplementów, poprzez zioła i pompki do penisa.

Wpis został zainspirowany artykułem z webmd.com [1]

O Autorze
Łukasz Nowak
​Logowanie 28.03.2020
Jestem​ pasjonatem sportów, mieszkam w Warszawie. Spędziłem ostatnich 10 lat na czele branży zdrowia i fitnessu. W wolnym czasie doradzam w kwestiach zdrowotnych, pomagając znajomym i rodzinie wrócić do zdrowia, zachować ​idealną formę na przyszłość i wyrobić ​prawidłowe nawyki żywieniowe.