​Brak Wzwodu, Lub Brak Porannego Wzwodu - Co To Oznacza?

Zaktualizowano 15 dni temu
Napisane przez: Łukasz Nowak

Brak wzwodu jest najczęściej pojawiającym się problemem seksualnym u mężczyzn. Polega na niemożności osiągnięcia i utrzymania silnej oraz długotrwałej erekcji.

Przeprowadzone badania wskazują, że dosięga on około sto pięćdziesiąt milionów mężczyzn na całym świecie.

Ponad połowa to mężczyźni w przedziale wiekowym czterdzieści, a siedemdziesiąt lat.

Nie jest to problem wyłącznie starszych mężczyzn, ponieważ brak wzwodu nierzadko dotyka także młodzieńców.

Wśród przyczyn zaburzeń wzwodu wymienia się przede wszystkim:

 • długotrwały stres, napięcie nerwowe
 • niewłaściwe relacje z partnerką
 • dolegliwości sercowe
 • niska aktywność fizyczna lub całkowity jej brak
 • nieprawidłowy sposób odżywania się
 • palenie papierosów
 • nadużywanie alkoholu
 • stosowanie środków dopingujących
 • niski poziom testosteronu połączony z wysokim poziomem prolaktyny

Poranna Erekcja

Określenie – poranna erekcja – nie jest przypadkowe, już sama nazwa wskazuje, że jest to mimowolny wzwód pojawiający się w porannych godzinach, średnio między czwartą a ósmą rano. Dzieje się tak, ponieważ w tych godzinach zmienia się faza snu, a tym samym zmienia się Twoja fizjologia. Odstępstwa od tej reguły mogą sygnalizować problem. Niepełny wzwód lub całkowity jego brak jest jedną z form impotencji.

W filmie poniżej znajduje się dokładne wyjaśnienie jak działają poranne wzwody..

​Brak Porannego Wzwodu

Brak porannego wzwodu, jeśli występuje sporadycznie, nie oznacza jeszcze impotencji u mężczyzny. Jednakże jest to moment, w którym należałoby rozpocząć obserwację siebie. Zaleca się, aby mężczyzna wstawał wcześniej przez kilka dni. Jeżeli przez kilka poranków brak porannego wzwodu będzie się utrzymywał, wskazane jest podjęcie działań zwalczających problem. Bagatelizowanie objawów będzie niekorzystnie wpływało nie tylko na samopoczucie mężczyzny, ale przede wszystkim na relacje w związku.

Dolegliwość, jaką jest brak wzwodu u mężczyzn, można rozwiązać na kilka sposobów. Pierwszym sposobem i jednocześnie najrzadziej stosowanym w pierwszej fazie problemu, jest konsultacja z lekarzem specjalistą. Wielu mężczyzn odczuwa wstyd oraz zakłopotanie, co uniemożliwia im odbycie wizyty lekarskiej w celu postawienia rzeczywistej diagnozy i poznania przyczyn takiego stanu rzeczy.

Stąd też zrodziły się inne możliwości walki z problemem. Mianowicie liczne badania wskazują na silną zależność pomiędzy dietą, a impotencją. Specjaliści wskazują na szereg złych nawyków żywieniowych potęgujących problem braku wzwodu. Zmiany w dotychczasowym jadłospisie mogą przynieść nieocenione efekty w sferze seksualnej. Wśród tych zmian wymienia się:

 • eliminację tłustego mięsa, kiełbas, wędlin
 • ograniczenie smażonych potraw
 • jedzenie dużej ilości ryb oraz chudego mięsa (drobiowe)
 • zastąpienie tłuszczy zwierzęcych roślinnymi
 • ograniczenie słodyczy oraz przekąsek
 • konsumpcję świeżych owoców oraz warzyw
 • ograniczenie spożywanego alkoholu
 • rezygnację z tytoniu oraz innych używek i narkotyków
 • spożywanie dużej ilości wody

Obok wymienionych wskazówek istotne jest także regularne spożywanie potraw. Najczęściej popełnianym błędem jest przyjmowanie zbyt dużej liczby kalorii jednorazowo. Zatem lepiej jest jadać częściej i mniejsze posiłki.

Nie bez znaczenia pozostaje też aktywność fizyczna, która odgrywa znaczącą rolę w walce z problemem. Jednakże sama dieta oraz sport mogą okazać się niewystarczające. Istnieje potrzeba radykalnych zmian w dotychczasowym stylu życia. W artykułach “domowe sposoby na potencje”  i “co jeść na potencję” (do znalezienia na erektoportal.pl) , dowiesz się, jakie są inne wskazówki, mogące znacząco poprawić seksualną sferę Twojego związku.

Trzecim sposobem, którego skuteczność została udowodniona, jest suplementacja. Nie zawsze organizm człowieka jest w stanie przyswoić wszelkie składniki i minerały ze spożywanych pokarmów.

Na rynku istnieje bardzo duża ilość preparatów wspomagających likwidację męskich problemów. Bazą jest połączenie składników, które oddziałują na układ krążenia, podwyższając tym samym drożność naczyń i zwiększony dopływ krwi do członka. Wówczas osiąga on odpowiednie rozmiary i twardość.

Suplementy dedykowane mężczyznom, którym doskwiera brak wzwodu, są całkowicie bezpieczne, o ile produkt jest oryginalny. Więcej na temat konkretnych preparatów możesz przeczytać w zakładce “tabletki na potencję”, również na erektoportal.pl.

Kolejnym rozwiązaniem jest wzbogacenie swojej diety o zioła. Lista odpowiednich ziół również została opisana na erektoportal.pl .

Poranna erekcja jest naturalna, natomiast jej długotrwały brak powinien zmusić Cię do podjęcia pewnych kroków obserwacyjnych. Połączenie wszystkich możliwości, które wyżej zostały opisane – wizyta u lekarza, dieta, sport, suplementacja – przynoszą największe rezultaty w walce z dolegliwością braku wzwodu. Wprowadzając powyższe możliwości, będziesz sukcesywnie zmieniał swoje życie pozbywając się problemów z brakiem wzwodu.

Jeśli trafiłeś tutaj zadając w wyszukiwarce pytanie:

 • brak wzwodu
 • poranna erekcja
 • brak porannego wzwodu

i chciałbyś się więcej dowiedzieć na pokrewne tematy, koniecznie przeczytaj pozostałe artykuły na erektoportal.pl.

O Autorze
Łukasz Nowak
​​Logowanie 01.04.2020
Jestem farmaceutą i pasjonatem sportów, żyję w stolicy. Spędziłem ostatnich 10 lat na czele branży zdrowia i fitnessu. W wolnym czasie doradzałem znajomym i rodzinie w kwestiach zdrowotnych, pomagając im wrócić do zdrowia, zachować formę na przyszłość i wyrobić odpowiednie nawyki żywieniowe.