​​Brak ​Ochoty ​Na ​Współżycie po 30, 40, 50 - ​Przyczyny​

Zaktualizowano 3​9 dni temu
Brak ochoty na współżycie przyczyny problemu o których nie wiedziałeś
Napisane przez: Łukasz Nowak

Brak ochoty na współżycie to częsty problem wielu par, na który wpływ ma wiele czynników. Często nie zdajesz sobie sprawy jak niskie libido może wpływać na Twoją relację.

Seks nie tylko zapewnia Ci doznania fizyczne, ale przede wszystkim wypełnia naturalną potrzebę odczuwania bliskości z drugą osobą. W momencie kiedy cierpisz na jego brak w związku, Twoje samopoczucie ulega znacznemu pogorszeniu. W zależności od sytuacji nie jesteś w stanie dać lub otrzymać bliskości od swoje partnerki.

Brak ochoty na współżycie może Ci się przydarzyć w każdym wieku. Dodatkowo może dotyczyć obydwu płci – obecnie nie ma na to reguły.

Wszystko zależy od tego z jakimi problemami się zmagasz i czy cierpisz na jakiekolwiek zaburzenia w swoim organizmie.

A więc dobrze, czas znaleźć odpowiedź w jaki sposób możesz sprawić, aby Twoja lub Twojej partnerki ochota na seks znacząco się zwiększyła?

Brak ochoty na współżycie z partnerem to przykry problem

W pierwszej kolejność omówimy przypadek, w którym problem bezpośrednio dotyka Ciebie.

Czym ​Spowodowany ​Jest ​Brak ​Ochoty ​Na ​Współżycie u ​Mężczyzn ?​

Brak ochoty na współżycie u mężczyzn występuje coraz częściej. Pomimo, że najczęściej problemy z niskim libido mają faceci po 40 roku życia, zaburzenie seksualne występuje w każdej grupie wiekowej. Brak ochoty na współżycie w wieku 20 lat również może się przytrafić.

Spowodowane jest to głównie zaburzeniami hormonalnymi, zachodzącymi w Twoim organizmie, bądź skutkami przebytych przez Ciebie chorób (choroby serca czy układu moczowego).

Brak ochoty na współżycie z mężem

Dodatkowo niskie libido może wynikać z niezdrowego stylu życia bądź odżywiania.

Jednak nie masz się czym martwić. W przypadku braku ochoty na współżycie leczenie jest niezwykle proste. Wymaga od Ciebie tylko systematyczności. Głównie opiera się na tabletkach zwiększających Twoją ochotę na seks.

Jeżeli interesuje Cię temat niskiego libido u mężczyzn, to zapraszam do mojego artykułu, gdzie szczegółowo opisałem czym dane zaburzenie jest spowodowane oraz jak je leczyć. Brak ochoty na współżycie u faceta może w szybki sposób zostać wyleczone.

Co w przypadku, kiedy problem niskiego libido nie dotyczy Ciebie, ale Twojej partnerki?

Brak Ochoty Na Współżycie u Kobiet - Jak Zwiększyć Libido u Swojej Partnerki ?

Brak ochoty na współżycie u kobiet może mieć wiele przyczyn, zarówno fizycznych jak i psychicznych. Tak jak w przypadku mężczyzn do głównych powodów niskiego libido zaliczamy stres, zmiany hormonalne oraz przebyte choroby przewlekłe. Najczęstszy brak ochoty na współżycie spotykany jest po 40, co spowodowane jest starzeniem się organizmu.

Natomiast, brak ochoty na współżycie po 50 u kobiet, ma swoje źródło w okresie menopauzy. W tym czasie w organizmie pań następuje obniżenie produkcji żeńskich hormonów płciowych. Jednak, brak ochoty na współżycie po 30 może również wystąpić. Będzie miało to miejsce w momencie kiedy Twoja partnerka zażywa w dalszym ciągu tabletki antykoncepcyjne.

Brak ochoty na współżycie z mężem można zmienić za pomocą leczenia

Dodatkowo brak ochoty na współżycie zależy od problemów z tarczycą. Jej niedoczynność, powoduje spadek produkcji hormonów, przez co kobiety mogą czuć się poirytowane lub nawet mieć depresję. W tym przypadku o seksie możesz zapomnieć.

Nie martw się, jeśli odnotowałeś brak ochoty na współżycie u żony, po przeczytaniu tego artykułu będziesz wiedział co robić!

Brak Ochoty Na Współżycie u Kobiet - Jak Leczyć ?

Brak ochoty na współżycie z partnerem bądź mężem może spotkać każdą z pań. W przypadku chęci zdiagnozowania zaburzenia, w pierwszej kolejności musimy się dowiedzieć z czego ono wynika i czy podłoże ma swoje źródło w psychologicznych bądź fizycznych czynnikach.

W przypadku kiedy kobieta cierpi na depresję bądź nie czuje się pewna w sypialni najważniejsza będzie szczera rozmowa oraz sprecyzowanie swoich wzajemnych oczekiwań.

Brak ochoty na współżycie i leki mają silny ze sobą związek, dlatego razem z partnerką zweryfikujcie wszystkie środki medyczne przez nią spożywane, a może to rozwiąże Wasz problem.

Brak ochoty na współżycie - jak leczyć tą przypadłość?

Jeżeli przyczyna tkwi w zaburzeniach hormonalnych lub wywołana jest przez przebyte choroby, najlepszym rozwiązaniem okażą się tabletki na niskie libido.

Gdzie najlepiej je znaleźć?

Brak ​Ochoty ​Na ​Współżycie - ​Forum, ​Czy ​To ​Dobre ​Miejsce ​Na ​Szukanie ​Informacji ?

Niestety nie. Wiedza na temat niskiego libido nie powinna być zdobywana na forum. Dzieje się tak, dlatego, że najpierw powinniśmy wiedzieć z czego wynika niska ochota na seks u Twojej partnerki. Każda kobieta jest inna, każda relacja jest inna, forum może zawierać niepełne informacje na interesujący nas temat.

Czy forum to dobre miejsce na szukanie informacji ?

Dodatkowo na forach często podawane są informacje o nadzwyczajnych działaniach różnych tabletek, które w rzeczywistości nie mają odzwierciedlenia.

W momencie zakupu przez internet, zalecam bezpośredni zakup przez stronę producenta. Unikniesz w ten sposób jakichkolwiek podróbek i będziesz miał pewność, że zakupiłeś odpowiedni środek.

Jeśli interesują Cię też wszelkie tematy związane z problemami braku erekcji u mężczyzn po 30, 40, 50, 60 to na erektoportal.pl jest omawiana znaczna ilość ciekawych wątków.

Wpis został zainspirowany artykułem z health.com [1]

O Autorze
Łukasz Nowak
​Logowanie 31.03.2020
Jestem​ pasjonatem sportów, mieszkam w Warszawie. Spędziłem ostatnich 10 lat na czele branży zdrowia i fitnessu. W wolnym czasie doradzam w kwestiach zdrowotnych, pomagając znajomym i rodzinie wrócić do zdrowia, zachować świetną formę na przyszłość i wyrobić ​prawidłowe nawyki żywieniowe.