​​Brak ​Ochoty na ​Sex - Przyczyny​

Zaktualizowano 3​0 dni temu
Brak ochoty na seks, przyczyny problemu o jakich nie wiedziałeś
Napisane przez: Łukasz Nowak

Brak ochoty na sex obecnie jest błędnie postrzegany przez społeczeństwo. Najczęściej niskie libido kojarzy Ci się z dojrzałym mężczyzną, którego niewydolność starzejącego się organizmu przyczynia się do braku potencji.

Może i słusznie … obecnie największy brak ochoty na seks u mężczyzny występuje po 50 roku życia. Jednak nie zapominaj o tym, że impotencja dotyka również młodszych mężczyzn!

Co więcej, dotyka również kobiet. Panie coraz częściej cierpią na zaburzenia seksualne, które niewątpliwie wpływają na ich życie intymne.

Reasumując problem niskiego libido może dotyczyć każdego, niezależnie od wieku czy płci. Z tego powodu nie możesz ignorować tego problemu. Wręcz przeciwnie. W tym artykule przedstawię pokrótce z czego wynika niska ochota na seks oraz jak spowodować, aby skutecznie wzrosła.

Brak ochoty na seks z partnerem to poważny problem

Nie przejmuj się niczym, po przeczytaniu tego artykułu jestem przekonany, że rozwiążesz zarówno swoje problemy jak i problemy swojej partnerki dotyczące współżycia.

​Brak ​Ochoty na ​Seks u ​Kobiety, z ​Czego ​Wynika ?​

Brak ochoty na seks u kobiety może być spowodowany nieprawidłowościami zachodzącymi w gospodarce hormonalnej. Są one najczęściej następstwem takich chorób jak cukrzyca czy zespół policystycznych jajników.

W pierwszym przypadku spadek libido związany jest bezpośrednio ze spadkiem poziomu testosteronu w organizmie pań. Testosteron jest głównym hormonem, którego niewystarczająca ilość może powodować brak ochoty na seks z partnerem.

Brak ochoty na seks u kobiety może wynikać problemami w gospodarce hormonalnej

W przypadku zespołu policystycznych jajników dochodzi do nieprawidłowości stężeń estrogenów, progesteronu, androgenów i prolaktyny, które wpływają nie tylko niekorzystnie na kobiece libido, ale też na ich zdolność na reagowanie na wszelkie seksualne bodźce.

Ponadto brak ochoty na seks u kobiet zauważalny jest szczególnie podczas ciąży. Zmienia się wraz z trymestrami: w I i III ochota na współżycie jest zdecydowanie najmniejsza. Jest to spowodowane głównie zmianami hormonalnymi, występującymi podczas ciąży, a także z dolegliwościami jakie podczas niej występują. Część kobiet również obawia się, że stosunek będzie miał negatywny wpływ na płód.

Z drugiej strony niskim libido charakteryzują się panie starające się uniknąć ciąży. Zmiany hormonalne w ich organizmie wynikające ze stosowania tabletek lub plastrów antykoncepcyjnych mogą mieć negatywny wpływ na odczuwane przez kobiety pożądanie seksualne.

Kobieta i jej brak ochoty na seks pozostaje w silnym związku z jej samopoczuciem. W momencie kiedy nie czuje się pewna siebie, jej kompleksy będą głównym czynnikiem, powodującym zerową inicjatywę łóżkową.

Słyszałeś kiedyś o takim czymś jak hypolibidemia? Jest to zaburzenie seksualne powodujące totalny zanik bądź zmniejszenie popędu seksualnego. Badania wykazują, że w Polsce cierpi na nie od 25-30% kobiet.

Jak widzisz istnieje wiele przyczyn, dla których Twoja partnerka może okazywać Ci oziębłość w łóżku. Z części z nich zarówno Ty, jak i Twoja partnerka możecie nie zdawać sobie sprawy. Dlatego tak ważne jest, abyś zrozumiał wszelkie możliwe zaburzenia w celu eliminacji problemu.

O tym jak zwalczyć niskie libido u pań opowiem nieco później.

Brak Ochoty na Seks u Mężczyzny

O problemach braku ochoty na seks u mężczyzny pisałem już wcześniej. Omówiłem tam szczegółowo z czego wynika u Panów problem niskiego libido oraz jak go zwalczyć. Dlatego w tym wpisie przedstawię pokrótce najważniejsze informacje.

Brak ochoty na seks w związku może mieć różne podłoże – zarówno psychiczne jak i fizyczne. W pierwszym przypadku związane jest to głównie z dużą ilością stresu w codziennym życiu, a także z niską samooceną.

Niski poziom libido wiąże się ze spadkiem poziomu testosteronu organizmie. Tak jak już zostało to wspomniane, jest to główny hormon, który odpowiada za Twój popęd seksualny.

Brak ochoty na seks u mężczyzny może mieć podłoże psychiczne jak i fizyczne

Im mniej masz go w organizmie tym mniej jesteś aktywny seksualnie. Wówczas Twój brak ochoty na seks z kobietą będzie silnie odczuwalny dla obojga z Was.

Jak Zwiększyć Zarówno Kobiece Jak i Męskie Libido Szybko i Skutecznie ?

Jednym z najbardziej efektywnych sposobów na zwiększenie libido u pań i panów są tabletki na wzrost libido! Oparte na ziołowych mieszankach spowodują wzrost aktywności seksualnej i zwiększą doznania z niej pochodzące! Nie będziesz już się musiał zmagać z tym problemem.

Jednak tabletki nie pomogą Tobie, ani Twojej partnerce w momencie kiedy problem tkwi w Waszej relacji.

Brak zainteresowania seksem w związku może być skutkiem niskiego libido

Brak współżycia w małżeństwie

Brak współżycia w małżeństwie może mieć podłoże, którego nie będziesz w stanie wyleczyć przy użyciu leków czy różnych specyfików. Wynika ono z zaniku odczuwania bliskości z partnerką bądź partnerem.

Często u par brak ochoty na seks i przyczyny z tym związane stanowią temat tabu. Nie rozmawiając ze swoją partnerką o tym powodujesz tylko, że oddalacie się od siebie jeszcze bardziej i frustracja jest narastająca.

Brak współżycia w małżeństwie to poważny problem kiedy kobieta niechce się kochać

Masz w zwyczaju mówić, że żona nie chce się kochać, ale nie masz w zwyczaju zastanawiać się z czego to wynika.

Brak zainteresowania seksem w związku może wskazywać na pierwszym problem, w wyniku którego w perspektywie długofalowej nastąpi rozpad relacji. Dzieje się tak, gdyż seks jest naturalnym spoiwem, który przynosi jedną z największych satysfakcji bycia w związku.

W momencie kiedy facetowi nie staje, przyczyny, które za tym stoją mogą mieć swoje źródła w zachowaniu partnerki i na odwrót. Szczera rozmowa i wzajemne zrozumienie jest najlepszym sposobem na uniknięcie wszelkich problemów. Może się okazać, że za niskim libido Twojej partnerki kryje się niedowartościowanie i zaledwie parę komplementów sprawi, że Wasze życie nabierze dawnych kolorów.

Jeśli interesują Cię też wszelkie tematy jak problemy z potencją to na erektoportal.pl jest omawiana znaczna ich ilość.

Wpis został zainspirowany artykułem z health.com [1]

O Autorze
Łukasz Nowak
​Logowanie 02.04.2020
Jestem​ pasjonatem sportów, mieszkam w Warszawie. Spędziłem ostatnich 10 lat na czele branży zdrowia i fitnessu. W wolnym czasie doradzam w kwestiach zdrowotnych znajomym i rodzinie, pomagając​ powrócić do zdrowia, zachować świetną formę na przyszłość i wyrobić ​prawidłowe nawyki żywieniowe.